Dlaczego warto prowadzić blog firmowy? Case study na podstawie własnego bloga.

Nasza blogowa kariera nie trwa może długo i nie przynosi jakiś spektakularnych efektów, nie staliśmy się drugim Michałem Szafrańskim, czy nawet Jessicą Mercedes 😉 Pewnie Wasze blogi też nie będą tak popularne jak ich (choć życzymy Wam tego bardzo), to jednak warto prowadzić blog firmowy. A dlaczego warto? O tym poniżej.

 

Dziel się wiedzą, miej gotową odpowiedź na każde pytanie.

Zakładając bloga przyświecała nam idea, że większość wpisów będzie dotyczyła rzeczy z którymi  klienci sobie nie do końca radzą. Stworzyliśmy listę częstych problemów z jakimi się borykają i listę błędów, które równie często popełniają. Oczywiście nie ich wina, że gubią się w tym skomplikowanym świecie On-line, ale nasza w tym głowa żeby ich nakierować na właściwe tory.

Teraz dostając niewygodne maile z trudnymi pytaniami od klientów, na które odpowiedź zajmowałaby sporo czasu po prostu możemy odesłać ich po informację na naszego bloga. I my na tym korzystamy oszczędzając czas i zyskuje klient, który szybko otrzymuje odpowiedź.

Poza tym, mając już 10 lat doświadczenia w branży nasza baza wiedzy w tematach internetowych, co by nie mówić, jest dość duża. Szkoda byłoby się nią nie podzielić 😉

Dokładnie z tych samych powodów i Ty powinieneś prowadzić firmowego bloga. Daj swoim klientom odpowiedź na ich pytania. Pokaż, że jesteś specjalistą w swojej dziedzinie. Buduj swój autorytet!

 

Dzięki blogowi zaktywizujesz zespół!

Prowadzenie bloga w pojedynkę jest niezwykle trudne/czasochłonne. Ale już w 2, 3, 4 osoby idzie znacznie sprawniej. Dodatkowo pewnie każda osoba w zespole zajmuje się innymi tematami i mogłaby zdradzić kilka sekretów ze swojej pracy. Co zdecydowanie poszerza tematykę naszego bloga.

U nas sprawdza się to świetnie, przy okazji każdy wpis napędza kolejny, rodzą się dyskusje w zespole, wymiana zdań na temat tekstów.

 

Google uwielbia świeżą treść.

Nic tak nie napędza ruchu na stronie internetowej jak treść… dużo treści. A im więcej treści tym większy ruch, jasna sprawa. Pisząc regularnie nawet się nie obejrzycie jak zaczną pojawiać się komentarze, pytania o Wasze usługi. Wraz za nimi pojawią się też nowi klienci. 

 

Podsumowując, prowadzenie bloga firmowego to same plusy. Jednak nie jest to proste zadanie. O ile początki są wspaniałe i niesieni na fali euforii piszemy wpis za wpisem, tak z biegiem czasu zaczyna brakować tematów i robi się co raz trudniej. Dlatego najtrudniejsza sprawa z blogiem to konsekwencja, ale wierzcie, warto!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *