Skąd wziąć zdjęcia na stronę internetową.

Sesja zdjęciowa, banki zdjęć… – sposobów jest kilka.

Praktycznie żadna strona internetowa w dzisiejszym „wzrokowym” świecie nie obędzie się bez zdjęć. Ważne, żeby zdjęcia wyglądały profesjonalnie i wzbudzały zaufanie do firmy. Często to jedno kapitalne zdjęcie robi cały efekt „wow” na stronie.

Własne zdjęcia. Sesja zdjęciowa na potrzeby strony internetowej.

Jeśli na prawdę chcesz mieć wysokiej jakości stronę i wzbudzać zaufanie wśród swoich potencjalnych klientów zlecenie sesji zdjęciowej będzie tylko kwestią czasu. Istnieją branże, które w zasadzie nie obędą się bez profesjonalnych sesji zdjęciowych. Należą do nich wszelkiego rodzaju hotele, pensjonaty, restauracje, kancelarie adwokackie.

Zdjęcia wykonane w trakcie takiej sesji oprócz tego że przydadzą się na stronę internetową, będą mogły być wykorzystane w innych serwisach, jak facebook, czy wizytówka google. Profesjonalna sesja zdjęciowa to świetna inwestycja.

Zdjęcia na stronę internetową

 

W przypadku firm produkcyjnych dobrze jest też zlecić sesję zdjęciową produktów. Wtedy dbamy o to, że jeśli nasze produkty zaczną pojawiać się gdzieś dalej w sieci to będą przedstawiane tak jak my tego chcemy.

fotografia produktowa

Ciekawą formą zdjęć są też wirtualne spacery, dzięki którym klient przez internet może przespacerować się po naszym obiekcie. Jest to dobra propozycja dla wszelkiego rodzaju pensjonatów, restauracji, atrakcji.

Jako, że zdjęcia są szalenie istotne w przypadku działań w internecie, a my chcemy obsłużyć klienta w 100% to również zapewniamy organizację i wykonanie sesji zdjęciowych. Wszystkie zdjęcia powyżej są naszego autorstwa. Zainteresowanych odsyłam do naszej oferty: sesje zdjęciowe na potrzeby strony www i wirtualne spacery Google Street View.

Zdjęcia na potrzeby stron www z banków zdjęć.

Kiedy nie możemy zorganizować własnej sesji. Bądź po prostu prowadzimy działalność, która nie koniecznie nadaje się do sfotografowania z pomocą przychodzą nam banki zdjęć. Są to miejsca gdzie fotografowie z całego świata umieszczają własne prace, a inni internauci za niewielką opłatą mogą je nabyć.

Minus tego jest taki, że zdjęć zazwyczaj nie kupujemy na wyłączność przez co nasze wybrane zdjęcie będzie można też spotkać gdzieś indziej w sieci. Plusem jest to, że serwisy dbają o bardzo wysoką jakość zdjęć i są ich miliony, więc zawsze można wybierać te mniej popularne fotografie.

Ceny pojedynczych zdjęć wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych. Tak więc za stosunkowo niewielką kwotę możemy wyposażyć naszą stronę w świetnej jakości grafikę. Ważną kwestią jest też to, że wykorzystanie zdjęć zakupionych w bankach zdjęć jest legalne! A my wraz z zakupem otrzymujemy licencję na ich wykorzystanie.

Poniżej kilka banków zdjęć z których regularnie korzystamy:

Są też darmowe banki zdjęć 🙂 Ich zawartość jest często dużo niższej jakości jednak w niektórych kategoriach zdjęć, można znaleźć prawdziwe perełki. Warto przed publikacją zerknąć na licencję, żeby wiedzieć jak i gdzie można wykorzystać zdjęcie.

Przykład darmowego banku zdjęć.

 

Zdjęcia od producenta.

Jeśli prowadzisz sklep internetowy, bądź po prostu działasz w handlu warto o zdjęcia produktów zapytać bezpośrednio producenta. Producenci często oprócz samych packshotów (zdjęć produktów na białym tle) udostępniają też zdjęcia wizerunkowe/aranżowane/lookbooki. Takie dodatkowe fotografie z powodzeniem można wykorzystać na banery itp.

 

Jak już mamy zdjęcia to dodatkową sprawę jest ich poprawne dodanie na stronę, o tym w naszym innym tekście: o optymalizacji grafik na stronę.

 

Możliwości jest wiele, sposób na zdobycie zdjęć zależy od rodzaju Twojej działalności i branży. Zawsze jednak polecamy indywidualne sesje zdjęciowe, dzięki nim strona stanie się wyjątkowa i lepiej odda charakter firmy. Chciałbyś zlecić sesję zdjęciową w swojej firmie? Klik

2 komentarze

  1. Pingback: Rzecz o tym jak wygląda tworzenie strony internetowej. ⋆ Blog Selectstar.pl

  2. Pingback: Optymalizacja grafik na strony internetowe. ⋆ Blog Selectstar.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *